Obec Tuněchody
Tuněchodyokr. Chrudim

Rekonstrukce Mnětických mostů a silnice v Ostřešanech

Více informací po kliknutí na nadpis.

Rekonstrukce Mnětických mostů a silnice v Ostřešanech

Vážení spoluobčané, rádi bychom vás informovali o realizaci dvou velkých stavebních akcí, které připravuje Pardubický kraj, a které v letošním roce významně ovlivní dopravu mezi Pardubicemi a Tuněchody.

Na červen je plánováno zahájení opravy obou Mnětických mostů. Tato stavba bude probíhat až do konce roku 2024.

Před stavbou bude vybudována lávka pro pěší, kterou budou moci pěší využívat v průběhu stavby. Pro osobní dopravu bude vyznačena objízdná trasa přes místní komunikace, která povede přes obec Drozdice.  Dopravní obslužnost obce Tuněchody linkou č. 12 MHD Pardubice bude zajištěna po celou dobu opravy mostů. Dle předběžného vyjádření Dopravního podniku města Pardubice, linky č. 12, které končí v Mněticích, se budou otáčet před mostem na vybudované točně. Spoje, které pokračují do Tuněchod a Úhřetic pojedou z Černé za Bory bez zastávek přes Žižín, Hostovice a Úhřetickou Lhotu do Úhřetic a následně do Tuněchod, kde se budou otáčet.

Na přelomu května a června také začne první etapa rekonstrukce silnice III/340 30 v Ostřešanech. Opravovat se bude část průtahu obcí ve směru od Dražkovic od začátku obce Ostřešany až po obecní úřad s přilehlou křižovatkou. Jedná se o společnou akci Pardubického kraje a obce Ostřešany, při které bude obec Ostřešany realizovat zřízení semaforů na křižovatce. Jde o první etapu z celkem pěti plánovaných. Křižovatka bude v omezeném režimu průjezdná ve směru od Nemošic na Chrudim. V opačném směru bude značená objízdná trasa pro osobní dopravu vedená přes Mikulovice a dále po místních komunikacích

Bližší informace budou zveřejněny ještě před zahájením rekonstrukcí.

Datum vložení: 19. 4. 2024 8:58
Datum poslední aktualizace: 19. 4. 2024 9:46

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, pondělí 6. 5. 2024
úterý 7. 5. zataženo 17/11 °C
středa 8. 5. zataženo 17/8 °C
čtvrtek 9. 5. jasno 19/5 °C

Monitor státní pokladny

Odstávky elektřiny

13491. zmínka

605obyvatel

kostel

sportovní areál

SDH

ZŠ a MŠ

O obci

Obec Tuněchody leží 5 km severovýchodně od města Chrudim, v úrodném kraji zlatého pruhu Polabské nížiny. První zmínky o existenci obce jsou z roku 1349, kdy je obec uvedena jako Tunochod.
Dominantou obce je kostel Stětí sv. Jana Křtitele z roku 1350. Nad Tuněchody se na jižní straně vypíná návrší Habrov, kde ve 14.a 15.století stávala tvrz. K obci patří i několik oddělených zástaveb vzdálených několik set metrů, a jsou to Cihelna, Valachovna, Rozvodna, Habrov a Kalousov.